Głogów Gmina Miejska

 

 


Godziny otwarcia Przedszkola
Poniedziałek - Piątek, 6:00 - 16:30

 

 

 

 

Sześciolatek w szkole

                                                                                                                                           

Dnia 16.10.2018r. w grupie "Żabek" odbyło się spotkanie z panią pielegniarką. Spotkanie miało na celu promowanie zdrowego odżywiania się,korzystania z ruchu na świeżym powietrzu oraz uwrażliwienie najmłodszych  na prowadzenie  higienicznego stylu życia. Dzieci miały rózwnież okazję poznać istotę pracy pielęgniarki.Na koniec wszyscy otrzymali ordery "Dzielnego pacjenta"

                                                                                                                                                                       B.Woźniak

W poniedziałek w naszym przedszkolu świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Muzyki. W naszej placówce  koncertowały  dzieci ze Stowarzyszenia Muzycznego w Głogowie i Michalina Sagan.  Warto podkreślić, że edukacja muzyczna odgrywa ważną rolę w życiu każdego dziecka.  To bardzo  efektywna  inwestycja w rozwój młodego  człowiekana na wielu płaszczyznach.Dziekujemy  pani Katarzynie Kuczyńskiej, Michalince  za pomoc, zaangażowanie  w organizację święta.

                                                                                                                                                              M.Sagan

Dnia 27.09.18 dzieci z grupy "MOTYLKI "wybrały się z wizytą do Miejskiej Biblioteki Publicznej na spotkanie z autorem obrazkowych książek dla dzieci, panem Przemysławem Wechterowiczem. Dzieci miały okazję zapoznać się z twórczością pisarza na podstawie takich bajeczek, jak:"Proszę mnie przytulić", "Co by było gdyby" i innych.Po spotkaniu przedszkolaki miały możliwość  zakupić wybrane pozycje.Na zakończenie narysowały obrazki ilustrujące treść poznanych bajek.

                                                                                                                                                               M.Sagan

W  roku   szkolnym   2018/2019    ZBIÓRKA   SUROWCÓW   WTÓRNYCH  NIE   BĘDZIE   ODBYWAĆ  SIĘ  NA  TERENIE  PRZEDSZKOLA.


Surowce wtórne: - małe elektrodpady,-nakrętki plastikowe,-makulatura,-baterie, należy przekazywać do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), przy ul. Przemysłowej 7a lub ul. Transportowej 6 (pon.-piątek 10.00-18.00, sobota 10.00-14.00). Każdy  z  przedszkolaków,  który  dostarczy surowce  do  PSZOK  otrzyma od pracownika  PSZOK-u "EKO Punkty" . Dzieci  przekazują  "EKO Punkty”  koordynatorowi zbiórki w   przedszkolu 

(p. Agnieszce  Masny, Edycie Rudzkiej).

W minony czwartek, 27 września dzieci z grup: "Słoneczka" i "Smerfy" brały udział w akcji Akcji Sprzątania Świata. Celem  akcji było promowanie wartości ekologicznych,oraz nauka  wyrażania szacunku do  poszanowania środowiska naturalnego.

alt