Głogów Gmina Miejska

 

 


Godziny otwarcia Przedszkola
Poniedziałek - Piątek, 6:00 - 16:30

 

 

 

 

Sześciolatek w szkole

                                                                                                                                           

W  PIERWSZYM DNIU EDUKACJI KAŻDY PRZEDSZKOLAK POWINIEN MIEĆ:


1.    Kapcie podpisane (najlepiej zapinane na rzepy i na  sztywnej  podeszwie).


2. Poduszkę i  koc  w  podpisanym worku, torbie (prosimy zostawić w szafce w szatni).


3. Worek z ubraniami zapasowymi (2-3 pary majtek, skarpetki, rajstopy, podkoszulki, spodnie itp.)Byłoby miło gdyby były podpisane.

4. Chusteczki higieniczne  -2 duże  opakowania (po 10 paczek w każdym).


5. Chusteczki mokre – 1 opakowanie.


Dziecko może mieć ulubionego pluszaka, który doda mu otuchy.


Do przedszkola zabieramy ze  sobą  garść uśmiechu,pozytywne nastawienie i  dobry humor!

alt


Prośba  DZIECKA do  MAMY  i  TATY


1.Nie wchodź ze mną do sali
(pomyślę, że tak będzie zawsze).


2.Nie przedłużaj rozstania
(będę myślał, że masz dużo czasu).


3.Nie obiecuj, że zaraz wrócisz
(bo stracę do Ciebie zaufanie).


4.Zaufaj moim Paniom
(ja wtedy też im zaufam).


5.Uśmiechnij się, daj buziaka
(wspólnie sobie poradzimy).
We wtorek 19 czerwca w Sali Rajców Urzędu Miasta  w Głogowie odbyło się podsumowanie akcji ekologicznej „Czyściciel Świata”, której głównym celem była zbiórka surowców wtórnych. Nasze przedszkole  przez cały  rok szkolny gromadziło duże ilości : makulatury, plastikowych  nakrętek , elektrośmieci  i baterii.    Na szczególne wyróżnienie  i nagrodę z naszego przedszkola  zasłużyli Alan Sumera z grupy „Biedronek”, ,Jan Jałowicki  z grupy „Słoneczek” , Alan Doktor z grupy „Motylków”  oraz  Amelia  z  grupy „Żabek”. Nasza placówka przedszkolna została  wyróżniona przez koordynatorów akcji w kategorii  najlepszego zbieracza plastikowych nakrętek . Warto podkreślić, iż zebraliśmy ich najwięcej z  pośród  głogowskich przedszkoli.

                                                                                                                                                                              A.Masny

Dnia 18.06.2018r. ogród naszego przedszkola zamienił się w boisko sportowe, na którym głównymi zawodnikami były dzieci. A to wszystko  za sprawą zajęć zorganizowanych przez  trenera piłki nożnej  p. Piotra Szymańskiego. Dzieci zostały podzielone na drużyny. Na początku spotkania trener poprowadził rozgrzewkę. Następnie  przeprowadził zabawy treningowe rozwijające spostrzegawczość, koordynację wzrokowo-ruchową, pokaz strzałów na bramkę oraz praktyczne ćwiczenia e oddawaniu strzałów do bramki wykonaniu dzieci. Cóż  to były za emocje … Każda drużyna dawała z siebie wszystko. Doping koleżanek i kolegów jeszcze bardziej zachęcał do walki. Oczywiście zwycięzcami zostały wszystkie dzieci udowadniając, iż w sporcie liczy się zespołowość  oraz dobra zabawa w gronie rówieśników. Zajęcia  z zakresu gry  w piłkę nożną prowadzone z ogromnym zaangażowaniem trenera dały dzieciom mnóstwo radości. Trener wskazał, jakie cechy powinien mieć dobry piłkarz oraz zachęcał do trenowania piłki nożnej i innych dyscyplin sportu. Wspólny trening i mini zawody sportowe uatrakcyjnił dodatkowo TYGRYSEK. Na koniec spotkania wszystkie dzieci podziękowały trenerowi za spotkanie oraz wykonały pamiątkowe fotografie.

                                                                                                                                                                  E.Kowalczykowska

W piątek 15 czerwca grupa „Biedronek” udała się na zajęcia  edukacyjne z zakresu edukacji ekologicznej   do  GPK-Suez Głogowie. Profesjonalną lekcję dla przedszkolaków przeprowadziła  pani Katarzyna Patyk. Dzieci uczyły się prawidłowej segregacji i przetwarzania odpadów, obejrzały  filmy edukacyjne a także zwiedziły RIPOK na Biechowie. Aby uatrakcyjnić zajęcia  przedszkolaki miały możliwość zabawy  na ścieżce edukacyjnej, która powstała z licznych odpadów szkoła, drewna ,plastiku i elektrośmieci. Mamy  wielką nadzieję, że  nasi  mali ekolodzy    będą wdrażać podstawowe zasady segregacji odpadów swoich domach i staną się prawdziwymi  strażnikami przyrody.

                                                                                                                                                                                                                      A.Masny

W dniu 11.06.2018r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość pożegnania dzieci odchodzących do szkoły. Podczas uroczystości prezentowały się sześciolatki i pięciolatki z grupy ,,Słoneczek’’. Mimo gorącej atmosfery dzieci wspaniale zaprezentowali wiersze, tańce i piosenki. Następnie wszyscy otrzymali dyplomy oraz słodki upominek. Małym absolwentom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w szkole.

                                                                                                                                                                      K.Walas