Głogów Gmina Miejska

 

 


Godziny otwarcia Przedszkola
Poniedziałek - Piątek, 6:00 - 16:30

 

 

 

 

Sześciolatek w szkole

                                                                                                                                           

 


W naszym przedszkolu jest prowadzona akcja dla schroniska „AMICUS”. Zbieramy pokarm, koce, zabawki dla psów i kotów. Jeżeli chcesz pomóc przyłącz się do naszej przedszkolnej akcji.

Dziękujemy.

 

 


WYCIECZKA POCIĄGIEM DO GRĘBOCIC.


Wycieczki w edukacji  przedszkolnej przynoszą znaczące korzyści. Dzieci bezpośrednio obserwują otaczający świat, uczą się poszanowania środowiska naturalnego, poznają  ciekawe zawody,  poszerzają  ogólny zakres wiadomości i umiejętności. W  tym  roku szkolnym dzieci z Przedszkola Publicznego nr 9  w Głogowie z grup: Biedronek, Misiów i Smerfów pojechały do Grębocic pociągiem na wycieczkę. Myślą przewodnią wycieczki było poznanie środka lokomocji jakim jest pociąg, którym niestety tak  mało  dziś  podróżujemy.  W samym przedszkolu pociągiem jechało zaledwie ok. 15 dzieci, dla większości zbyła to pierwsza przejażdżka pociągiem. Podczas wycieczki  dzieci zostały bardzo mile przywitane  przez  panów  konduktorów Arkadiusza Kruczka i Zdzisława Czapiżak ,oraz pana maszynistę Jana Smyk. Dzieci kasowały bilety, zwiedziły  pociąg, obejrzały dyżurkę ruchu w Grębociach.  Podróżujący  pociągiem  pasażerowie machali dzieciom na pożegnanie, a przedszkolaki zaśpiewały znaną wszystkim piosenkę ”Jedzie pociąg z daleka…”. Wszystkim przedszkolakom bardzo podobała się wycieczka , dzieci były radosne i szczęśliwe.
„ Żaden instynkt tak bardzo się nie liczy jak instynkt serca”  
George Gordon Byron


Pomagamy małemu JASIOWI !
W  naszym   przedszkolu zbieramy nakrętki z tworzywa sztucznego dla JASIA  małego głogowianina,  który  urodził się bez kości piszczelowych. Jedynym  lekarstwem  dla Jasia jest leczenia na Florydzie .  Jeśli  chcesz pomóc przyłącz się do naszej przedszkolnej  akcji .
Pamiętaj  liczy się każda nakrętka!
POMAGAMY LUDZIOM Z TRZECIEGO ŚWIATA!

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. „
Bł.   Jan Paweł II


W naszym przedszkolu prowadzimy zbiórkę  używanych okularów, które zostaną przekazane mieszkańcom Trzeciego  Świata poprzez polskich misjonarzy.
Zachęcamy do udziału w niniejszym przedsięwzięciu.

Podaruj innym radość widzenia!!!