Głogów Gmina Miejska

 

 


Godziny otwarcia Przedszkola
Poniedziałek - Piątek, 6:00 - 16:30

 

 

 

 

Sześciolatek w szkole

                                                                                                                                           

W miniony poniedziałek w MOK-u został  rozstrzygnięty   konkurs plastyczny „Pocztówka  do przyjaciela”. Był to  konkurs zorganizowany  pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Głogowa w ramach Głogowskiego Festiwalu Sztuki Własnej. W tym roku koordynatorem przedsięwzięcia  było Przedszkole Publiczne nr 19 „Bajka” w Głogowie. Gospodarze  zaprezentowali bogaty w tańce i radosne piosenki   występ artystyczny. W przerwie  nastąpiło rozdanie nagród. Z naszego przedszkola wyróżnienie otrzymała Zuzanna Juszczyk  z grupy „Motylków”, pozostali uczestnicy konkursu  otrzymali  podziękowania za udział w konkursie oraz drobne upominki.

                                                                                                                                                                                                                             A.Masny

W dniu  8 czerwca dzieci z grupy „Biedronek” uczestniczyły  w  Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia nr 1 w akcji   „JAK NIE CZYTA,JAK CZYTAM!” .Była to już III edycja akcji w Polsce, która ma na celu promowanie wartości czytania wśród dzieci i młodzieży. Jest  również  rodzajem manifestacji, mówiącej o tym , że dzieci czytają więcej, niż dorośli. W bibliotece prowadząca spotkanie pani bibliotekarka przypomniała przedszkolakom drogę powstawania książki. Rozmawialiśmy  na temat wartości i szanowania książek, następnie  chętne dzieci czytały fragmenty wybranych przez siebie bajek i  książek. Mamy wielką nadzieję, że  rekord w czytaniu był w tym roku większy niż w ubiegłym!

                                                                                                                                                                  A.Masny

Dnia 07.06.2018r, w Publicznym Przedszkolu nr 20, odbył się III MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY  o tytuł „ PRZEDSZKOLNY MISTRZ MATEMATYKI”. W konkursie uczestniczyło 10 dzieci z głogowskich przedszkoli. Dzieci miały 10 zadań do rozwiązania w czasie 45 minut, każdy z uczestników sam siedział przy stoliku, a zadania odczytywała pani.  Nasz wychowanek  z grupy "Biedronek" Filip Piotrowski zebrał 25 pkt, i tym samym został Przedszkolnym Mistrzem Matematyki.

                                                                                                                                                                                                                                       B.Bończyk                    

W środę  7 czerwca  dzieci z naszego przedszkola  trzema autokarami udały się na wycieczkę do Kościana do Nenufar Club. W trakcie pobytu na  terenie parku rekreacyjnego  uczestniczyliśmy w programie „Z piratami dookoła świata w poszukiwaniu białego nenufaru” .  Z zabawnymi piratami zdobywaliśmy  kolejne  wyspy, poznawaliśmy legendy  i odkrywaliśmy  tajemnice.  Po parku pływaliśmy tratwami, poznawaliśmy ciekawe, znane budowle świata , wykonywaliśmy zadania, jedliśmy lody i piekliśmy kiełbaski na ognisku. Wycieczka była udana o czym świadczyły   uśmiechnięte buzie wysiadających z autobusu  dzieci. 

                                                                                                                                                                                                                                      A. MASNY 

We wtorek  5 czerwca na boisku SP6 odbyła się Międzyprzedszkolna  Olimpiada  Sportowa, której corocznie organizatorem jest Przedszkole Publiczne nr 7 w Głogowie. Naszą placówkę reprezentowała grupa ”Biedronek”. Dzieci  rywalizowały wraz z wszystkimi głogowskimi przedszkolakami w dziesięciu  konkurencjach. Był rzuty woreczkiem do celu i na odległość, bieg w sztafecie, strzały do bramki, skoki na skakance. Wszystkie  przedszkolaki  radziły soboie doskonale w sportowych rywalizacjach. Wśród  dzieci panowała zasada  fair play. Kibicowaliśmy  i dopingowaliśmy wszystkim drużynom . Zwycięzcami były wszystkie przedszkolaki !Sport  to  świetna  zabawa w sportowym   duchu  walki!

                                                                                                                                                                                                A .Masny