Głogów Gmina Miejska

 

 


Godziny otwarcia Przedszkola
Poniedziałek - Piątek, 6:00 - 16:30

 

 

 

 

Sześciolatek w szkole

                                                                                                                                           

W dniu 4 czerwca 2018r. w grupie „Biedronek” odbyło się uroczyste zakończenie przedszkola. Mury  naszej placówki z tej grupy  opuści 24 dzieci, które podejmą dalszą edukację w  Szkole Podstawowej. W trakcie trwania występu  dzieci tańczyły,  recytowały wiersze, śpiewały piosenki opiewające radość  i przebywanie w społeczności przedszkolnej. Dziękowały  wszystkim pracownikom za trud włożony  w wychowanie, za edukację, poznawanie świata.  Uroczystość była podniosła i wzruszająca , rozpoczęła się tańcem  „Poloneza”  do muzyki z filmu pt. „Pan Tadeusz” . Na koniec  wszyscy  absolwenci otrzymali pamiątkowe dyplomy, zdjęcia ( tablo), oraz  edukacyjne książeczki , zakładki do książek wykonane przez dzieci z grupy „Motylków”.
Życzymy  wszystkim  sześciolatkom  6 i 5 w szkole, by rozwijały swoje pasje, talenty i zainteresowania, by chwytały każdy dzień i cieszyły się chwilą!

Do zobaczenia !

                                                                                                                                                                                                                  A.Masny, B.Bończyk

W dniu 30.05.18 (środa) z okazji Dnia Dziecka do naszego przedszkola przybyli   clowni.  Radosne, wesołe  clowny  Ping i Pong  rozśmieszały nasze kochane przedszkolaki . Wymyślały dla nich harce i śmieszne, pełne skeczu  zabawy. Na przedszkolnym placu zabaw  było wesoło i bardzo pogodnie.  Była muzyka i tańce ,a także słodki poczęstunek przygotowany przez panie kucharki.  Na koniec spotkania  każdy  przedszkolak  otrzymał  śmieszny balonik.

                                                                                                                                                                                                A.Masny

2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Biało-czerwona jest jednym z symboli narodowych naszej Ojczyzny. Z tej okazji  dzieci z grupy ”Biedronek”  i „Żabek” przygotowały krótką patriotyczną uroczystość, podczas której w odświętnych galowych strojach recytowano wiesz  Czesława Janczarskiego „Barwy ojczyste”, odśpiewano z powagą hymn  Mazurka Dąbrowskiego. Uroczystość  Dnia Flagi  to doskonały czas na przypomnienie przedszkolakom  historii państwa polskiego, rozmów na temat  symboli narodowych: flagi, godła, hymnu. To czas ,który  na  pewno pozwoli pogłębić emocjonalny stosunek  dzieci do swojej Ojczyzny, a także  rozbudzi zaciekawienie najmłodszych wydarzeniami ogólnopaństwowymi.

                                                                                                                                                                                          A.Masny

W miesiącu kwietniu obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci i Światowy Dzień Książki .Z tej okazji  w naszym przedszkolu przygotowaliśmy cykl spotkań i zajęć nawiązujący do  niniejszych świąt.  Każdego dnia bajkę  dla dzieci  czytali zaproszeni goście którymi  byli: pani dyrektor  przedszkola Irena Żak , pani Monika Niwińska –mama Miłosza z grupy „Żabek”, pan Wiesław  który aktualnie  remontuje naszą placówkę, oraz pani bibliotekarka  Ewa Błaszczyk. Ponadto rozmawialiśmy  temat etapów powstawania książki oraz  o tym jak należy o nie dbać i je szanować. Uczestniczyliśmy w „Quize  wiedzy” na temat bajek i baśni. Obejrzeliśmy dwa przedstawienia teatralne „Brzydkie Kaczątko”  w wykonaniu dzieci z grupy Biedronek, oraz  „ Mały Książe” w reżyserii Michała Wnuka z MOK-u w Głogowie. Każdego dnia dzieci z poszczególnych grup recytowały i prezentowały nam wiersze  o tematyce przyrodniczej. I tak „Żabki” prezentowały wiersz J. Brzechwy  pt. „ Żuk”, „Motylki”  wiersz M. Kownackiej  pt. ”Czy Agatka kocha się w kwiatkach?”, "Słoneczka" wiersz J.Kasperkowiak "Mali strażnicy przyrody","Smerfy" wiersz "Żyj w zgodzie z przyrdą" . Na koniec  odbył się w naszym przedszkolu wielki  „ Bal  postaci z bajek”, na który przybyły zewsząd  piękne królewny, królewicze, wróżki, rycerze, wojownicy , myszki i kotki. Dzięki pięknej pogodzie bal odbył się na placu zabaw. Były tańce i konkursy, parada  strojów i dobra, pełna humoru zabawa.  Mamy wielką nadzieję, że tydzień z bajką był udany, a cel jakim  było promowanie wartości czytelniczych i literackich został zrealizowany.

                                                                                                                                                                                                                                                             A.Masny