Głogów Gmina Miejska

 

 


Godziny otwarcia Przedszkola
Poniedziałek - Piątek, 6:00 - 16:30

 

 

 

 

Sześciolatek w szkole

                                                                                                                                           

W dniu 6 grudnia 2018r wszystkie dzieci do przedszkola przyszły ubrane na czerwono. Od samego rana dzieci z niecierpliwością wyczekiwały na Mikołaja. Po śniadaniu wszystkie dzieci zgromadziły się w jednej sali i wspólnie obejrzały opowieść o św. Mikołaju, rozwiązywali zagadki związane z Mikołajem oraz śpiewali piosenki. Potem  dzieci rozeszły się do swoich sal i czekały na gościa. Każda grupa zaprezentowała się przed wyjątkowym gościem piosenkami i wierszykami, które wywarły na nim wspaniałe wrażenie.  Na zakończenie Mikołaj obdarował dzieci wspaniałymi prezentami. Miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia z naszym gościem. Wizyta Mikołaja, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dzień w roku. Wszystkie grupy pracowicie przygotowywały się na to spotkanie.

                                                                                                                                                                                                                                           K.Walas

W dniu 04.12.2018r. w przedszkolu  odbyło się niecodzienne wydarzenie. Chcąc przybliżyć dzieciom trudną i odpowiedzialną pracę w kopalni, dzieci z grupy Słoneczka przygotowały przedstawienie pt. ,,Rozgniewany  węgielek’’. Tego dnia zaprosiliśmy do przedszkola górników Pana  J. Helwig, Pana R. Gogoła i Pana J. Walas. Nasi goście przedstawili dzieciom prezentację slajdów przedstawiających: jak wygląda praca górnika, skąd się wziął węgiel, jak powstał, do czego potrzebna jest miedz i sól, oraz przybliżyli krótką opowieść o patronce górników św. Barbarze. Szczególnie duże zainteresowanie budził strój górnika, w tym przede wszystkim czapka ze wspaniałym pióropuszem,  oraz szpada. Nasi goście odpowiadali na liczne pytania zadawane przez dzieci, dotyczące kopalni, sprzętu górniczego, olbrzymich koparek  i oczywiście swojego stroju górniczego. Zawód górnika cieszy się w naszym społeczeństwie wielkim uznaniem. Doceniamy wysiłek i trud tej ciężkiej oraz bardzo niebezpiecznej pracy. Na pamiątkę tak miłego i interesującego spotkania Pani Dyrektor wręczyła Panom górnikom dyplomy i podziękowała za przybycie. Natomiast górnicy poczęstowali dzieci słodką niespodzianką.

                                                                                                                                                                                                             K.Walas

W piątek (30.11) dzieci z grupy „Smerfy” przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Wszystkie przedszkolaki mogły, jeśli tylko chciały, zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Do tego celu posłużyła, najbardziej znana andrzejkowa wróżba – lanie wosku, oraz inne wesołe zabawy – np. wyciąganie losów z magicznego kapelusza.  Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły dzieciom wiele radości oraz były okazją do wspólnej zabawy.

                                                                                                                                                                                                       E.Kowalczykowska

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w konkursach:

„NAJPIĘKSZA KARTKA BOŻONARODZENIOWA” oraz „NAJPIĘKNIEJSZA OZDOBA BOŻONARODZENIOWA”

Kartki zostaną przesłane do Dziecięcego Hospicjum we Wrocławiu, a ozdoby zostaną przekazana do Zakładu Pielęgnacyjno- Opiekuńczego w Głogowie.

Termin składania prac i ozdób do 12.12.2018

Serdecznie zapraszamy!!!

Prace należy dostarczyć do: Pań z grupy ,,Smerfów’’, ,,Słoneczek’’.

alt


W dniu 28 listopada 2018r. dzieci z naszego przedszkola z grupy „Słoneczka” i „Smerfy” uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu każdy przedszkolak przyniósł swojego ulubionego pluszaka. Przybyły misie małe, duże, białe, brązowe, zielone… A każdy był piękny i wyjątkowy. Zabawę rozpoczęliśmy od przywitania dzieci z ich przyjaciółmi – misiami. Dzieci poznały historię święta, zapoznały się z wyglądem i trybem życia niedźwiedzi, słuchały wierszy i opowiadań o misiach, obejrzały bajkę pt. „Mis Uszatek” Przedszkolaki uczestniczyły również w zabawach ruchowych, tanecznych, z radością opowiadały o swoich ukochanych przytulankach. Atrakcją był słodki poczęstunek: bułka z miodem. Dzień Pluszowego Misia dostarczył naszym milusińskim mnóstwa pozytywnych wrażeń, radości i wspólnej zabawy.

                                                                                                                                                                                       E.Kowalczykowska