W piątek (30.11) dzieci z grupy „Smerfy” przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Wszystkie przedszkolaki mogły, jeśli tylko chciały, zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Do tego celu posłużyła, najbardziej znana andrzejkowa wróżba – lanie wosku, oraz inne wesołe zabawy – np. wyciąganie losów z magicznego kapelusza.  Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły dzieciom wiele radości oraz były okazją do wspólnej zabawy.

E.Kowalczykowska