W dniu 04.12.2018r. w przedszkolu  odbyło się niecodzienne wydarzenie. Chcąc przybliżyć dzieciom trudną i odpowiedzialną pracę w kopalni, dzieci z grupy Słoneczka przygotowały przedstawienie pt. ,,Rozgniewany  węgielek’’. Tego dnia zaprosiliśmy do przedszkola górników Pana  J. Helwig, Pana R. Gogoła i Pana J. Walas. Nasi goście przedstawili dzieciom prezentację slajdów przedstawiających: jak wygląda praca górnika, skąd się wziął węgiel, jak powstał, do czego potrzebna jest miedz i sól, oraz przybliżyli krótką opowieść o patronce górników św. Barbarze. Szczególnie duże zainteresowanie budził strój górnika, w tym przede wszystkim czapka ze wspaniałym pióropuszem,  oraz szpada. Nasi goście odpowiadali na liczne pytania zadawane przez dzieci, dotyczące kopalni, sprzętu górniczego, olbrzymich koparek  i oczywiście swojego stroju górniczego. Zawód górnika cieszy się w naszym społeczeństwie wielkim uznaniem. Doceniamy wysiłek i trud tej ciężkiej oraz bardzo niebezpiecznej pracy. Na pamiątkę tak miłego i interesującego spotkania Pani Dyrektor wręczyła Panom górnikom dyplomy i podziękowała za przybycie. Natomiast górnicy poczęstowali dzieci słodką niespodzianką.