PP9 GłogówO przedszkolu
Przedszkole  Publiczne nr 9 w Głogowie  funkcjonuje od 1 grudnia 1977r i mieści się na Osiedlu Kopernik „A”. Nasza placówka usytuowana jest w atrakcyjnym, bezpiecznym  miejscu odizolowanym od zgiełku i hałasu.  W przedszkolu jest 5 sal zabawowych estetycznie i bardzo funkcyjnie urządzonych, wyposażonych w ciekawe pomoce dydaktyczne dostosowane do  potrzeb i możliwości rozwojowych dzieci. Przedszkole posiada dodatkowy specjalistyczny sprzęt gimnastyczny, m.in. suchy basen z kulkami, kształtki piankowe, zjeżdżalnie i wiele innych przyborów , które są pomocne w rozwijaniu sprawności fizycznej dzieci. Budynek przedszkola jest  typowym obiektem przedszkolnym, dwukondygnacyjnym, z dużym ogrodem, placem zabaw, sąsiaduje  ze  Szkołą Podstawową nr 10, Zespołem Szkół z Oddziałami Integracyjnymi, Biblioteką Publiczną i Szkołą Życia. W pobliżu przedszkola  jest przystanek autobusowy, poczta, apteka, sklepy, place zabaw.  Nasze przedszkole zatrudnia wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, która gwarantuje wszechstronny harmonijny rozwój dzieci.

pp9 GłogówWizja przedszkola
- przedszkole daje szansę pełniejszego indywidualnego rozwoju dzieci,
- uczy nawiązywania kontaktów, wzajemnej akceptacji, życzliwości i zrozumienia
- sprawia, że dziecko czuje się kochane, akceptowane i szczęśliwe,
- przedszkole dysponuje ciekawymi ofertami edukacyjnymi,
- przedszkole dobrze przygotowuje dzieci  do pojęcia nauki w szkole.

Motto przedszkola

„Dobro dziecka jego  bezpieczeństwo, zdrowie psychiczne i fizyczne, wszechstronny rozwój - to przedmiot szczególnej troski naszej placówki i podstawa jego istnienia”

PP9 Głogów