BAL KARNAWAŁOWY

odbędzie się w naszym przedszkolu w dniu

23 stycznia (środa) 2019r.

Bardzo prosimy o zapewnienie dzieciom strojów, przebrań na zabawę.

Znalezione obrazy dla zapytania BAL KARNAWAŁOWY

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia ,

zdrowia,

pomyślności i sukcesów
w  Nowym  Roku  2019

wszystkim przedszkolakom

i  rodzicom
życzy
Dyrektor i pracownicy przedszkola

Podobny obraz

W  minioną środę gościliśmy  w przedszkolu muzyków z Lubuskiego Biura Koncertowego ”Orfeusz” z Zielonej Góry. Celem koncertu było zaprezentowanie małym melomanom polskich  utworów  patriotycznych. Koncert  nosił tytuł   „Kto Ty jesteś?”. Przedszkolaki  słuchały  muzyki tworzonej przez Fryderyka Chopina, piosenek takich jak  m.in. . "Przybyli ułani pod okienko".   Koncert był piękny,  artyści  po jego zakończeniu zostali nagrodzeni brawami.

A.Masny

alt

W dniu 6 grudnia 2018r wszystkie dzieci do przedszkola przyszły ubrane na czerwono. Od samego rana dzieci z niecierpliwością wyczekiwały na Mikołaja. Po śniadaniu wszystkie dzieci zgromadziły się w jednej sali i wspólnie obejrzały opowieść o św. Mikołaju, rozwiązywali zagadki związane z Mikołajem oraz śpiewali piosenki. Potem  dzieci rozeszły się do swoich sal i czekały na gościa. Każda grupa zaprezentowała się przed wyjątkowym gościem piosenkami i wierszykami, które wywarły na nim wspaniałe wrażenie.  Na zakończenie Mikołaj obdarował dzieci wspaniałymi prezentami. Miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia z naszym gościem. Wizyta Mikołaja, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dzień w roku. Wszystkie grupy pracowicie przygotowywały się na to spotkanie.

W dniu 04.12.2018r. w przedszkolu  odbyło się niecodzienne wydarzenie. Chcąc przybliżyć dzieciom trudną i odpowiedzialną pracę w kopalni, dzieci z grupy Słoneczka przygotowały przedstawienie pt. ,,Rozgniewany  węgielek’’. Tego dnia zaprosiliśmy do przedszkola górników Pana  J. Helwig, Pana R. Gogoła i Pana J. Walas. Nasi goście przedstawili dzieciom prezentację slajdów przedstawiających: jak wygląda praca górnika, skąd się wziął węgiel, jak powstał, do czego potrzebna jest miedz i sól, oraz przybliżyli krótką opowieść o patronce górników św. Barbarze. Szczególnie duże zainteresowanie budził strój górnika, w tym przede wszystkim czapka ze wspaniałym pióropuszem,  oraz szpada. Nasi goście odpowiadali na liczne pytania zadawane przez dzieci, dotyczące kopalni, sprzętu górniczego, olbrzymich koparek  i oczywiście swojego stroju górniczego. Zawód górnika cieszy się w naszym społeczeństwie wielkim uznaniem. Doceniamy wysiłek i trud tej ciężkiej oraz bardzo niebezpiecznej pracy. Na pamiątkę tak miłego i interesującego spotkania Pani Dyrektor wręczyła Panom górnikom dyplomy i podziękowała za przybycie. Natomiast górnicy poczęstowali dzieci słodką niespodzianką.

W piątek (30.11) dzieci z grupy „Smerfy” przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Wszystkie przedszkolaki mogły, jeśli tylko chciały, zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Do tego celu posłużyła, najbardziej znana andrzejkowa wróżba – lanie wosku, oraz inne wesołe zabawy – np. wyciąganie losów z magicznego kapelusza.  Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły dzieciom wiele radości oraz były okazją do wspólnej zabawy.

E.Kowalczykowska